Aktywna Tablica

Lekcje otwarte

Międzyszkolną Sieć Współpracy Nauczycieli została zawiązana
28 września 2018 r.
Członkami sieci są radomszczańskie szkoły podstawowe realizujące Rządowy Program "Aktywna Tablica".

Międzyszkolną Sieć tworzą:

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Radomsku

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10 w Radomsku

Terminarz spotkań koordynatorów szkół współpracujących w ramach sieci:
28.09..2018 r. godz. 11:00 PSP nr 10
29.11.2018 r. godz. 9:40 PSP nr 8
06.12.2018 r. godz. 9:40 PSP nr 10
17.12.2018 r. godz. 14:00 PSP nr 8

Nauczycielski Zespół Samokształceniowy przy PSP nr 8
w Radomsku
Tamara Wolnicka
Paulina Klimczyk
Barbara Krawczyk
Elżbieta Stępnicka
Jolanta Ruszkiewicz
Kinga Kipigroch
Tomasz Dąbrowski

13.11.2018 r. w PSP nr 8 odbyły się warsztaty w zakresie TIK
Tematyka warsztatów: Wykorzystanie monitorów interaktywnych w procesie dydaktycznym.
W warsztatach uczestniczyli wszyscy nauczyciele PSP 8

29.11.2018 r. godz. 09.40 odbyło się spotkanie koordynatorów działań w zakresie zastosowania TIK w ramach programu Aktywna Tablica.
Uczestnicy:
– Klaudia Mazurek - Kępińska PSP 10
– Elżbieta Stępnicka PSP nr 8
Przebieg spotkania:
1. Wymiana kontaktów do współpracy.
2. Określenie harmonogramu lekcji otwartych i sposobu ich dokumentowania.
3. Ustalenie sposobu wymiany doświadczeń w warunkach współpracy w międzyszkolnej sieci szkół (dobre praktyki).
4. Wymiana informacji na temat kompetencji i szkoleń z zakresu stosowania TIK w nauczaniu.

06.12.2018 r. godz. 09.40 odbyło się spotkanie koordynatorów działań w zakresie zastosowania TIK w ramach programu Aktywna Tablica.
Uczestnicy:
– Klaudia Mazurek - Kępińska PSP 10
– Elżbieta Stępnicka PSP nr 8
Przebieg spotkania:
1. Uwagi praktyczne dotyczące korzystania z monitora interaktywnego i wykorzystania na lekcjach.
2. Strona Internetowa szkoły - jakie informacje umieszone będą w zakładce Aktywna Tablica.
3. Wymiana informacji na temat kompetencji i szkoleń z zakresu stosowania TIK w nauczaniu.

Lekcja otwarta z informatyki w kl. V.
Zajęcia realizowane w ramach udziału szkoły w programie Aktywna Tablica.
Dn. 13 grudnia 2018 r. (czwartek) godz. 7:05 - 7:50 (sala nr 16) odbędzie się lekcja otwarta w kl. V.
Temat. Scena niczym kartka. O rysowaniu w programie Scratch - ćwiczenia z wykorzystaniem monitora interaktywnego.

Lekcję prowadzi Elżbieta Stępnicka
Serdecznie zapraszamy!

Lekcja otwarta w kl. III
Zajęcia realizowane w ramach udziału szkoły w programie Aktywna Tablica.
Dn. 20 grudnia 2018 r. (czwartek) godz. 12:40 - 13:25 (sala nr 12) odbędzie się lekcja otwarta w kl. III.
Temat. Zapoznanie się z treścią wiersza Natalii Usenko ,,Kto to wymyślił?,, Polscy odkrywcy i wynalazcy. Rzeczowniki

Lekcję prowadzi Jolanta Ruszkiewicz
Serdecznie zapraszamy!

Monitor interaktywny.
Funkcje wykorzystywane na lekcjach:
Pracownie (sala 16 i 12) wyposażone są w monitory interaktywne, które wykorzystywane są na lekcjach w ramach TIK.
Uczniowie szczególnie chętnie korzystają z programu Note - fabryczne zainstalowanym w monitorze a pełniący funkcję tablicy suchościeralnej.
Monitor wykorzystuje się do wyświetlania filmów oraz prezentacji z podłączonej pamięci zewnętrznej pendrive do urządzenia.
Urządzenie posiada wbudowany system Android, dzięki któremu możemy obsługiwać wybrane funkcje bez konieczności podłączania komputera.
Należą do nich: tryb białej tablicy suchościeralnej NOTE, przeglądarka plików FINDER (pliki MS Office, PDF , zdjęcia, filmy) oraz przeglądarka stron WWW.
Monitory podłączone są do komputera nauczyciela. Nauczyciel i uczniowie obsługują programy zainstalowane na komputerze za pomocą monitora interaktywnego.
Ciekawe lekcje można przeprowadzić z wykorzystaniem programu NOTE zainstalowanym na komputerze nauczyciela.
Wbudowana w monitorze aplikacja Note-ON-it umożliwia z poziomu sprzętowego nanoszenie notatek na dowolnie wyświetlany obraz. Aplikacja ta jest często wykorzystywana przez nauczyciela w omawianiu lekcji.